fbpx

6 tipů jak odstranit tetování doma (nebo raději ne)

Přemýšlíte, jak si odstranit tetování doma? Litujete rozhodnutí z dřívějších let, výrazné tetování na viditelném místě vám způsobuje problémy v povolání, nebo je pigment už vybledlý a do jeho obnovy se vám nechce už více investovat? S těmi menšími a staršími tetováními si možná zvládnete poradit sami.


Odstranění tetování doma

Zvládnout to doma nebo jít raději k odborníkovi? Tuto otázku si  bezpochyby pokládá řada z vás. S většími a novými nevhodnými ozdobami  kůže bychom vám spíše poradili dojít si ke specialistům. Žádná klinika  ani salon pravděpodobně nezaručí úplné vymizení za jedno sezení a budete ho muset minimálně třikrát znovu navštívit. Mimochodem, metoda odstranění laserem je nejmodernější a nejspolehlivější variantou, po které nezůstává viditelné zjizvení.

Avšak zůstaňme doma. Níže popsanými technikami můžete vyzkoušet zeslabení pigmentu tetování. Možná tak ušetříte peníze za nějaké sezení navíc, nebo se vám může povést domácími metodami menší tetování úplně odstranit.


Proč bude odstranění tetování doma náročné?

Naše kůže se skládá ze tří vrstev – epidermis (nejsvrchnější vrstva kůže), dermis (škára) a podkožní vazivo. Tetovací inkoust pronikne přes epidermis až do prostřední vrstvy. Do dermis se při šetrném používání domácích metod nedostaneme, proto je u tetování tak náročné jeho úplné vymizení. Profesionální způsoby odstranění jsou založené na vypuzení pigmentu z dermis a jeho odstranění lymfatickou soustavou.


Domácí metody odstranění tetování

Solný roztok

Postačí vám pouze 2 lžíce soli a 2 lžíce teplé vody. V roztoku namáčejte kosmetický tamponek, tetování jemně masírujte. Po půl hodině namáčení nechce pár minut roztok na kůži zaschnout. Nezapomeňte místo důkladně umýt a hydratovat. Aplikujte několikrát denně minimálně jeden měsíc v kuse.


Jód

Do 5% roztoku, který si koupíte  v každé lékárně, několikrát denně namočte bavlnu a přikládejte na tetování. První výsledky uvidíte za několik dní v podobě šupinek. Odlupující vrchní vrstva kůže bude mizet spolu s pigmentem.  

Může být pro vás zajímavé  Bezpečnost odstranění tetování – ochrana pokožky a laserové odstranění tetování


Perkarbonát sodný (neboli bělidlo)

Bělidlo smíchejte s 3%  peroxidem vodíku a zpracovávejte, dokud nevznikne hustá kašička. Těsně kolem odstraňovaného tetování namažte kůži čímkoliv hutným a mastným, díky tomu nebude okolní kůže zbytečně narušována. Postačí obyčejná vazelína. Vzniklou směs pak naneste přímo na tetování a jemně masírujte. Opakujte několikrát denně po dobu minimálně jednoho měsíce, aby se objevily  pro viditelné výsledky.


Samotný peroxid vodíku

Roztok H202 (opět běžně dostupný)  smíchaný s teplou vodou také dokáže odvést svou práci. Tato metoda patří mezi ty nejšetrnější, ale i nejméně efektivní. Velký důraz však klaďte na nízkoprocentní, ideálně 3% roztok peroxidu, jinak vám hrozí riziko popálenin. Viditelného efektu dosáhnete po čtvrt roce pravidelného potírání tetování minimálně třikrát denně.


Kyselina sírová

Ne, ne a ne! Ačkoliv různé zdroje tvrdí, že nechtěné tetování kyselina sírová vyřeší, rozhodně tuto metodu nezkoušejte. Technika s H2SO4 tetování sice odstraní, spolu s tím ale spálí kůži v okolí, navíc se může dostat do nejspodnějších vrstev kůže a poškodit sval. Na památku vám místo tetování zbyde nevzhledná jizva.  Pokud přece jen chcete odstranění pomocí H2SO4 podstoupit, určitě kyselinu neaplikujte na viditelných místech, a to především na obličeji.


Odstraňovače tetování na internetu

Na českých, ale především zahraničních e-shopech prodejci nabízí nespočty bělících krémů, per a jemných brusek. Na základě recenzí lze říci, že některé z produktů vám pigment jistě zeslabí. Nepočítejte vždy ale s výsledky, které e-shopy uvádí. K dokonalému zmizení barvy vám s největší pravděpodobností nepomohou.

Nezapomeňte – trpělivost růže přináší. Odstranění tetování doma neinvazivními metodami chce opravdu hodně vytrvalosti a disciplíny, i přes to, že jeho postupy jsou až triviální. Rychlejší a hlavně bezpečnější to bude to bude opravdu na klinice.

3.8/5 - (26 votes)
Sdílejte informace o odstranění tetování.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Linkdinu
Máte dotaz?
>

nezávazná konzultace

Objednat se

Pro přesnou kalkulaci odstranění tetování laserem nám prosím zašlete Vaší fotografii pomocí tohoto kontaktního formuláře s přiloženým metrem a stářím Vašeho tetování. Do 48 hodin Vám zašleme konečnou cenovou nabídku přesně pro Vás.
× Poradíme Vám