fbpx

Bezpečnost odstranění tetování – ochrana pokožky a laserové odstranění tetování

Věděli jste, že UV záření (sluneční či ze solária) může způsobit ztmavení ošetřené oblasti, pokud jste na ni v nedávné době absolvovali laserové odstranění tetování? Hyperpigmentace, jak se odborně toto ztmavení nazývá, může vypadat jako tmavší hnědý stín, který ale naštěstí většinou sám během několika měsíců vymizí. Vzniku nežádoucích tmavých pigmentací je však možné snadno předejít.

Nejvhodnější ochranou je nošení vhodného oděvu, přičemž světlejší trička a košile poskytují lepší ochranu před sluncem v porovnání s tmavými barvami. Po odhojení ošetření oblasti je možné použít také krém na opalování s ochranným faktorem 50+, který budete aplikovat na oblast každé 3 hodiny. Mějte na paměti, že největší míru ochrany si žádá slunce u moře a obecně sluneční záření mezi 11 – 15 hodinou.

Pokud nechcete používat krém na opalování, můžete užívat jako ochranu před UV zářením oblečení s integrovaným ochranným faktorem. Mnoho obchodů, zejména těch sportovních, mají dnes v nabídce již UV rukávy, UV čepice, UV rukavice atd. UV oblečení je možné zakoupit také on-line. Stačí zadat do vyhledávače „UV oblečení“.

Ochrana před UV zářením je také vhodná v době před laserovým ošetřením a to z důvodu minimalizace vzniku nežádoucích hypopigmentací, nebo-li bílých míst po ošetření.

Závěrečný tip: po posledním ošetření laserem může být nutné chránit pokožku po dobu až několika měsíců. Každý případ je jiný, a proto se vždy zeptejte ošetřujícího personálu na doporučenou dobu ochrany před UV zářením ve Vašem konkrétním případě.
Ochrana proti UV záření po proceduře odstranění tetování = dobré výsledky = přirozený vzhled pokožky.

4/5 - (2 votes)
Může být pro vás zajímavé  Metody odstranění tetování – velké srovnání nejpoužívanějších procedur a vše, co je potřeba vědět po každé z nich
Sdílejte informace o odstranění tetování.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Linkdinu
Máte dotaz?
>

nezávazná konzultace

Objednat se

Pro přesnou kalkulaci odstranění tetování laserem nám prosím zašlete Vaší fotografii pomocí tohoto kontaktního formuláře s přiloženým metrem a stářím Vašeho tetování. Do 48 hodin Vám zašleme konečnou cenovou nabídku přesně pro Vás.
× Poradíme Vám