fbpx

Metody odstranění tetování – velké srovnání nejpoužívanějších procedur a vše, co je potřeba vědět po každé z nich

Tetování je skvělý způsob sebevyjádření. S odstupem času mohou ale obrázky, číslice nebo symboly ztratit svůj původní význam.

Může se změnit vaše životní situace nebo třeba jen vkus. V současnosti již existuje hned několik metod odstranění tetování.

Srovnali jsme všechny aktuálně nejpopulárnější zákroky. Přečtěte si, v čem se jednotlivé procedury liší a která z nich je nejúčinnější.

Moderní technologie vám umožní napravit chybu tatéra, nepovedený permanentní make-up i vlastní mladickou nerozvážnost.

Laserové odstranění tetování je rychlé, relativně bezbolestné a velmi účinné. Inovativní laserové zařízení dokáže roztříštit částice pigmentu, aniž by došlo k poškození ošetřované pokožky.

Tetování je umění, do kterého řada nadšenců neváhá investovat tisíce, v některých případech desetitisíce korun. Detailní, barevné a prostorově rozsáhlé práce jsou logicky nejdražší.

Vaše chlouba se ale může po letech stát doslova prokletím. Lidé se zbavují tetování z různých pohnutek, často jsou ale čistě praktické.

Velmi extravagantní kérka na viditelném místě může například bránit k získání lukrativnějšího pracovního místa nebo navázání nové známosti.

Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, máte hned několik možností, jak se můžete nechtěného tetování zbavit.

Stejně jako jste pečlivě vybírali tatéra a neváhali jste za jeho služby zaplatit vysoké částky, měli byste si vyhradit čas a důkladně prozkoumat všechny dostupné možnosti odstranění tetování. Cena zákroku by vás neměla odradit.

6 faktorů, které byste měli před výběrem konkrétní procedury zvážit

Mohlo by vás zajímat

Ženy si velmi oblíbily permanentní make-up. Komu by se nelíbilo mít absolutně bez práce hned po ránu krásně upravené obočí, oční linky, nebo zvýrazněné rty.

Šikovná kosmetička dokáže perfektně podtrhnout přirozené rysy ženského obličeje.

Bohužel, někdy se permanentní make-up nepovede nebo si na něj klientka nemůže zvyknout.

I tuto prekérní situaci lze vyřešit. Na naší klinice provádíme odstranění permanentního obočí, očních linek, kontur rtů atd.

Pokud chcete, aby po tetování nezbyla ani památka, vyplatí se vám investovat do jeho eliminace laserem. Předplaťte si u nás 6 procedur a získejte 20% slevu z celkové ceny zákroku!

Nejpoužívanější způsoby odstranění tetování

Níže popíšeme nejčastěji používané metody odstranění, které mají různou účinnost.

Při výběru byste měli zvážit všechna pro a proti a zvolit si metodu, která je vhodná právě pro váš konkrétní případ.

Pokud máte jakékoliv kožní potíže, vaše tetování je umístěné ve velmi senzitivním místě nebo je rozsáhlé, měli byste se vždy poradit s odborníkem.

Pokud i přesto váháte, jakou zvolit metodu odstranění tetování, zkušenosti klientů, kteří již mají celý proces za sebou vám pomohou vybrat optimální proceduru.

Laserové odstranění tetování

V naší klinice používáme alexandritový laser Q-Switch ND YAG, který se řadí k nejvýkonnějším a nejšetrnějším zařízením na trhu.

Laser má krátkou dobu pulzu, který rychle a extrémně efektivně eliminuje barevný pigment tetování. Vaše pokožka ale zůstane neporušená.

Tetování bude postupně blednout. Po dokončení všech doporučených aplikací zmizí úplně tak, jako by na daném místě nikdy nebylo.

Pro lepší představu doporučujeme, abyste si prohlédli fotky odstranění tetování před a po aplikaci laseru.

Výhody

Nevýhody

Chirurgická excize tetování

V tomto případě se postupuje podobně jako při odstraňování mateřských znamének. Obrázek se chirurgicky vyřízne.

Dochází tedy k fyzickému odstranění nežádoucího tetování. Vznik jizvy je nevyhnutelný. Tato procedura je tedy řešením spíše pro malé a miniaturní tetování. Jedná se o jednorázový zákrok.

Výhody

Nevýhody

Krémy na odstranění tetování

Výhody

Nevýhody

Cover up tetování

Cover up je technika, která staré tetování neeliminuje, ale překryje nebo změní. Tato metoda je vhodným řešením pro lidi, kterým se už nelíbí stávající tetování, ale nechtějí se jej zbavit úplně.

Zkušený tatér přetvoří nebo zcela zakryje originální obrázek a vytvoří tak zcela nové tetování.

Výhody

Nevýhody

Chemický peeling na odstranění tetování

Během chemického peelingu se na kůži aplikují chemické látky, které působí ve svrchních vrstvách kůže.

Tyto látky mají za cíl odstranit tetování tím, že odhalí novou vrstvu kůže. Následně dochází k postupné regeneraci.

Chemický peeling jako prostředek pro eliminaci nežádoucího tetování je odborníky, a to především z řad dermatologů, považován za značně kontroverzní metodu, která rozhodně není bez rizika.

Výhody

Nevýhody

Dermabraze odstranění tetování

Dermabraze (mikrodermabraze) je kosmetická procedura, během které dochází k exfoliaci horní vrstvy kůže.

Dermabraze je primárně určena pro dosažení hladkého a tím i svěžejšího vzhledu pokožky. Tímto způsobem lze také efektivně vyhladit jemné vrásky.

Kromě toho ji lze ale použít i pro eliminaci tetování, a to tak, že odstraní vrstvu kůže, která obsahuje barevné pigmenty.

Výhody

Nevýhody

Odstranění tetování Rejuvi

Rejuvi je značka produktů, které se používají na eliminaci tetování a nepovedeného permanentního make-upu.

Tyto přípravky obsahují chemické látky, které mají rozložit tetovací pigmenty v kůži.

Nicméně se opět jedná o velmi diskutabilní metodu, která je sice podstatně levnější než odstranění tetování laserem, ale používání těchto přípravků rozhodně není bez rizika.

Výhody

Nevýhody

Kryodestrukce tetování

Výhody

Nevýhody

Elektrokoagulace na odstranění tetování

Elektrokoagulace se používá nejen k odstranění tetování, ale také k eliminaci kožních lézí a různých nedokonalostí.

K tomuto účelu se využívá elektrická energie obvykle v kombinaci s jehlou nebo elektrodou, která se přiloží na povrch potetované kůže.

Elektrická energie zahřeje povrch kůže tak, aby došlo k rozložení pigmentu. Kůže, ve které jsou pigmenty obsaženy se následně začne odlupovat.

Výhody

Nevýhody

Termokoagulace na odstranění tetování

Termokoagulace (termální koagulace) využívá k odstranění tetování tepelnou energii.

Během procedury dochází k tepelnému poškození buněk, které obsahují pigmenty tetování, což vede k postupné eliminaci pigmentů z povrchu kůže.

Výhody

Nevýhody

Salabraze na odstranění tetování

Salabraze neboli solární dermabraze je založená na mechanickém tření (s pomocí abrazivních krystalů) a působení slunečního záření k odstranění svrchní vrstvy kůže, která obsahuje barevné pigmenty tetování.

Tato metoda podporuje regeneraci pokožky a postupně vede k zesvětlení a odstranění tetovacích pigmentů.

Výhody

Nevýhody

IPL odstranění tetování

IPL (Intense Pulsed Light) neboli intenzivní pulzní světlo je moderní technologie, která se používá v kosmetických salonech i doma k různým estetickým procedurám, nejčastěji k odstranění tělního ochlupení.

Přístroj ale lze využít i k postupné eliminaci nebo zesvětlení tetování. Pulzní světlo způsobí cílený rozpad pigmentů tetování v kůži.

Výhody

Nevýhody

Laser vás zbaví tetování bezpečně, aniž by jeho působením došlo k poškození pleti nebo vytvoření neestetických jizev.

Odstranění tetování laserem je nejúčinnější metoda

Moderní laserové zařízení je výkonný přístroj, jehož záření dokáže proniknout hluboko do pokožky, čímž se výrazně zvyšuje efektivita odstraňování tetování. Mýty a fámy týkající se bezpečnosti by neměly ovlivnit váš úsudek.

Ve srovnání s dalšími běžně používanými metodami ze seznamu výše má laser minimum negativních účinků.

Záření lze velmi přesně zacílit, takže nedochází k poškození okolních buněk ani ke vzniku jizev.

Již po první aplikaci dochází k zesvětlení tetování. Po ukončení všech doporučených ošetření dojde k totální eliminaci tetování.

Proč si pro aplikaci laseru vybrat právě naši kliniku?

Přesvědčte se osobně o našich kvalitách a využijte nabídku testovacího ošetření zdarma. Během nezávazné konzultace vám na malé ploše tetování ukážeme efektivitu našeho laseru.

Sdílejte informace o odstranění tetování.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Linkdinu
Máte dotaz?
>

nezávazná konzultace

Objednat se

Pro přesnou kalkulaci odstranění tetování laserem nám prosím zašlete Vaší fotografii pomocí tohoto kontaktního formuláře s přiloženým metrem a stářím Vašeho tetování. Do 48 hodin Vám zašleme konečnou cenovou nabídku přesně pro Vás.

nezávazná konzultace

Objednat se

Pro přesnou kalkulaci odstranění tetování laserem nám prosím zašlete Vaší fotografii pomocí tohoto kontaktního formuláře s přiloženým metrem a stářím Vašeho tetování. Do 48 hodin Vám zašleme konečnou cenovou nabídku přesně pro Vás.
× Poradíme Vám