fbpx

Odstranění tetování – mýty a fámy, které o tomto zákroku kolují

Člověk je konzervativní tvor a co si jednou vezme za své, s tím se nerad loučí. Zatímco věrnost zásadám nebo partnerovi je věc chvályhodná, v případě názorů způsobených nepřesnými nebo mylnými informacemi spíše škodí. Pojďme si nyní společně prověřit, co všechno se mezi lidmi říká o odstranění tetování.

Člověk je konzervativní tvor a co si jednou vezme za své, s tím se nerad loučí.

Zatímco věrnost zásadám nebo partnerovi je věc chvályhodná, v případě názorů způsobených nepřesnými nebo mylnými informacemi spíše škodí.

Pojďme si nyní společně prověřit, co všechno se mezi lidmi říká o odstranění tetování.

Odstranění tetování - mýty a fámy, kterých je tolik, že se nestačíme divit

Je až s podivem, čemu všemu jsou lidé ochotni věřit. Navíc pokud se to k nim dostalo stylem “jedna paní povídala”. Nicméně my máme v odstraňování tetování v Praze letité zkušenosti, a je proto naší povinností všechny nesrovnalosti uvést na pravou míru a všechny nesmysly vyvrátit. 

Toto dogma platilo v minulosti, kdy bylo jedinou možností utěšovat se nadějí, že nechtěné tetování časem vybledne. Dnes je ale všechno jinak. To proto, že máme laser. Barevná místa kůže jsou ošetřena krátkými světelnými pulzy z laseru – barvou světla, která reaguje na barvu tetování.

Během procesu se velké částice zahřejí na několik stovek stupňů Celsia za miliardtinu sekundy a roztrhnou se na mnoho malých částí, které jsou pak transportovány pryč lymfatickým systémem těla. Proces praskání barevných pigmentů je také známý jako „popcornový efekt“ kvůli následnému vytvoření dočasné bílé vrstvy na pokožce.

Aby bylo ošetření tetování laserem úspěšné, je vlnová délka světla přizpůsobena barevným pigmentům, které se mají odstranit tím, že budou absorbovat energii laserového záření. Tetování tak postupně bledne. Protože laser může tetování odstranit pouze postupně v jednotlivých vrstvách, je k laserovému odstranění tetování zapotřebí několik ošetření. Jejich konkrétní počet závisí na velikosti tetování a jeho provedení, například odstranění permanentního obočí poté, co se vám permanentní make-up obočí omrzí, může klidně trvat pouze jedno sezení.

Může být pro vás zajímavé  FAQ: odstranění tetování laserem
Každý vnímá bolest jinak, takže i vnímání laserového ošetření je individuální. Většina pacientů uvádí, že při laserovém ošetření ucítili pouze malé štípnutí v tetovaném místě, což popisují jako mírně nepříjemné, ale snesitelné. Jiní přirovnávají bolest laserového ošetření k bolesti při tetování. U nás ale nic neštípne! To proto, že používáme přístroj se speciálním chlazením, jenž případně doplňujeme ještě anestetickým krémem.

Každý vnímá bolest jinak, takže i vnímání laserového ošetření je individuální.

Většina pacientů uvádí, že při laserovém ošetření ucítili pouze malé štípnutí v tetovaném místě, což popisují jako mírně nepříjemné, ale snesitelné. Jiní přirovnávají bolest laserového ošetření k bolesti při tetování.

U nás ale nic neštípne! To proto, že používáme přístroj se speciálním chlazením, jenž případně doplňujeme ještě anestetickým krémem.

Laserové odstranění tetování může mít po ošetření menší vedlejší účinky. Rizika, jako jsou zjizvení nebo popáleniny kůže, však nastávají především a pouze tehdy, pokud není laser používán správně. Proto by měli odstraňovat tetování laserem pouze lékaři s licencí; stejně jako je tomu u nás.

Profesionální použití laseru však může vést k zarudnutí a mírnému otoku. Ty však po pár dnech zmizí a vaše pokožka se zklidní. Na tetování se navíc tvoří krusta, kterou byste neměli seškrábat! V opačném případě je tvorba jizev pravděpodobnější. Kůra je součástí přirozeného procesu hojení pokožky a po několika dnech sama odpadne.

Na tuto otázku není snadné odpovědět, protože existuje mnoho faktorů, které ovlivňují cenu. Cena za laserové odstranění vašeho tetování může být stejně individuální jako to, kolik vaše tetování kdysi stálo. Na jedno sezení může být vynaloženo 1000 až 5000 korun (podle rozsahu plochy, která má být ošetřena) a celkové náklady jsou výsledkem násobení této částky počtem sezení. Majitele menších a středních obrazců to celé přijde na pár korun. U nás se dá navíc ušetřit, jestliže si dopředu předplatíte více očetření. Jestliže jste studentem či studentkou, pak můžete získat dvacetiprocentní slevu. Skutečně vám stačí investovat jen malé částky, pokud se chcete nechtěného tetování zbavit.

Může být pro vás zajímavé  Odstranění tetování laserem a imunitní systém

Zdravotní pojišťovny hradí náklady na odstranění tetování pouze v případě, že je ošetření nutné ze zdravotních důvodů, například kvůli alergické reakci na tetovací inkoust, či v případě infekce nebo zánětu. Obvykle je však nutná poluúčast. 

Na tento dotaz lze zpravidla odpovědět jasným ano. Některá tetování se však hodí k laserovému ošetření lépe než jiná. Úspěch odstranění tetování závisí na mnoha faktorech, především na barvách použitých při tetování. Tmavší barvy jako černá, tmavě modrá nebo šedá se obvykle odstraňují snadněji než barvy jako jsou červená, žlutá a oranžová. K odstranění světlejších tetování je obvykle zapotřebí více sezení. Barevné tetování je proto obtížnější odstranit než jednotvárné.

Úspěšnost odstranění tetování ovlivňuje kromě použitých barev také velikost vašeho tetování a hloubka stehu. I proto stále probíhá poměrně rozsáhlý výzkum v oblasti tetovacích pigmentů a laserových ošetření. 

Teoreticky samozřejmě ano, ale protože jedna z mála povinností našeho klienta je vyvarovat se působení přímého slunečního záření, ideálními měsíci pro zákrok jsou podzim a zima, aby se – vezmeme-li v úvahu průměrný počet čtyř sezení – do léta všechno pěkně stihlo. 

Existuje mnoho způsobů, jak odstranit nežádoucí tetování. Od broušení přes tzv. řezání vodním paprskem, přes chirurgický zákrok skalpelem, až po krémy pro domácí použití, které jsou dostupné na volném trhu. To druhé však důrazně nedoporučujeme, protože může vést k vážnému podráždění kůže nebo dokonce zánětu/popálení, tedy zjizvení. Dosavadním zlatým standardem je použití profesionálního dermatologického laserového ošetření jako nejúčinnější metody.

Ohledně všech těchto mýtů i mimo ně je třeba říci, že odstranění tetování laserem je vždy vysoce individuální. Pokud máte jakékoliv dotazy, doporučujeme vám domluvit si schůzku s některým z našich odborníků a nechat si obsáhle poradit.

Každopádně co můžeme s klidným svědomím říci hned, je to, že odstranění tetování laserem bude ta nejlepší volba pro všechny, kteří se chtějí nechtěného tetování zbavit. 

Sdílejte informace o odstranění tetování.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Linkdinu
Máte dotaz?
>

nezávazná konzultace

Objednat se

Pro přesnou kalkulaci odstranění tetování laserem nám prosím zašlete Vaší fotografii pomocí tohoto kontaktního formuláře s přiloženým metrem a stářím Vašeho tetování. Do 48 hodin Vám zašleme konečnou cenovou nabídku přesně pro Vás.

nezávazná konzultace

Objednat se

Pro přesnou kalkulaci odstranění tetování laserem nám prosím zašlete Vaší fotografii pomocí tohoto kontaktního formuláře s přiloženým metrem a stářím Vašeho tetování. Do 48 hodin Vám zašleme konečnou cenovou nabídku přesně pro Vás.
× Poradíme Vám