fbpx

Většinu tetováží lze při použití kvalitního aktivního lékařského Q-switched Nd:YAG laseru Pastelle odstranit kompletně, liší se pouze v množství ošetření.

Dopad laserového paprsku na pokožku je nejčastěji popisován jako štípnutí, které je doprovázeno pocitem tepla. Jelikož nám záleží na tom, abyste se během ošetření cítili dobře, děláme vše pro to, aby bolestivost ošetření nebyla žádná anebo zcela minimální. Díky tomu, že používáme velmi kvalitní lékařské lasery s průměrem spotu laseru až 10 mm s rychlostí až 10 pulzů za vteřinu, samotný laserový zákrok trvá ve většině případů pouze několik málo minut. Případné nepříjemné pocity během laserového ošetření jsou vždy maximálně sníženy pomocí německé platformy určené k laserovým zákrokům – přístroje Zimmer Cryo 6, který je k dispozici z celé ČR k odstranění tetování pouze na našem pracovišti. Jedná se o přirozený způsob, jak znecitlivit pokožku. Použití přístroje rovněž napomáhá ke zkrácení doby hojení a v neposlední řadě i k větším úbytkům tetovacího pigmentu. Případný diskomfort nepřetrvává obvykle déle než 5 minut po skončení laserového zákroku. Cca 2% našich klientů využívá současně i lokálního znecitlivění anestetickou mastí Emla, která se aplikuje na tetování 60 min před laserovým ošetřením. Většinou se jedná o tetování umístěná na citlivějších oblastech, jakými jsou např. krk, kotník či okolí páteře.

Naším cílem je dosáhnout nejlepších možných výsledků odstranění tetování s nejnižším počtem absolvovaných ošetření. Tímto přístupem se snažíme odlišit od ostatních zařízení. Méně absolvovaných ošetření znamená úsporu Vašeho času i peněz. Do laserového vybavení schváleného FDA, což je velmi přísný americký úřad určený mj. pro schvalování lékařských přístrojů, jsme investovali několik milionů Kč. Jsme si vědomi nutnosti držet krok s novými technologiemi, a proto jsme v lednu 2015 zakoupili další, v pořadí již třetí laser určený pro odstranění tetování – nejmodernější laser Pastelle. Získali jsme také celou řadu prestižních certifikátů týkajících se laserového odstranění tetování. Na proceduru odstranění tetování se v našem laserovém centru specializujeme již mnoho let a denně ošetříme v průměru 5 – 15 tetováží. Během ošetření také obdržíte mnoho rad a doporučení, po kterých dochází k rychlejším výsledkům odstranění tetování. Laserové ošetření v našem zařízení provádí vždy zkušený zdravotnický personál minimálně s vyšším odborným vzděláním nebo lékař. V praxi se běžně setkáváme s tím, že kliniky umístěné mimo Prahu a kosmetické a tetovací salony bohužel často nedisponují kvalitním laserovým vybavením ani znalostmi či zkušenostmi v tomto náročném oboru. V lepším případě to může následně skončit totálním neúspěchem procedury – nedostraněním tetování ani po absolvování 20 ošetření a Vaší prázdnou peněženkou, v horším případě vznikem jizvy. Pokud ještě stále váháte, zda si odstranit tetování právě u nás, můžete využít bezplatné osobní konzultace a v případě zájmu i testovacího ošetření na malé ploše Vašeho tetování zdarma.

Každý člověk je individuální a podobně jsou na tom i jednotlivá tetování. Tetovací pigment se nachází v několika vrstvách pod sebou, laser musí rozbít postupně a z tohoto důvodu bývá zapotřebí ošetření opakovat. Obecně vyžaduje většina profesionálních tetování alespoň 4 – 6 ošetření. K zesvětlení tetování pro jeho následné překrytí (cover-up) je zapotřebí ošetření méně než pro kompletní odstranění. Amatérské tetováže a permanentní make-up lze odstranit ve většině případů během 1 – 3 ošetření. Konkrétní počet ošetření bohužel nelze předem přesně určit, protože závisí na použitém typu laseru, kvalitě laseru, barvě inkoustu, množství tetovací barvy, složení inkoustu, hloubce, do které byl v kůži inkoust aplikován, konkrétní partii, na které je tetování umístěno, stáří tetováže atd. Přesnější odhad bývá možné přesněji stanovit po osobní konzultaci či ještě lépe po absolvování alespoň prvního šetření.

Platba probíhá po každém absolvovaném ošetření. Cena 1 ošetření se odvíjí především od velikosti inkoustem zabarvené plochy a začíná na 750 Kč. Při ošetření větších ploch, více tetování současně, při předplacení série ošeření a studentům, kteří se prokáží platnou ISIC kartou, poskytujeme slevy. Odstranění tetování je možné pořídit i na splátky. Pokud máte zájem o zpracování cenové kalkulace a zaslání dalších informací týkajících se odstranění konkrétně Vašeho tetování, pošlete nám prosím fotografii Vašeho tetování, vedle kterého je přiloženo pravítko a informaci o stáří a umístění tetování na email info@odstraneni-tetovani-laserem.cz nebo můžete využít po telefonické rezervaci osobní konzultaci zdarma s možností testovacího zákroku.

Riziko vzniku jizvy je při ošetření našimi lékařskými lasery a s našimi dlouholetými zkušenostmi v tomto oboru nižší než 0,5%. K eventuálnímu zjizvení může dojít především při nedodržení doporučené domácí péče (týkající se zejména hygieny – např. zanesením infekce), při předčasnému vystavení ošetřené oblasti UV záření atd. Riziko může být zvýšeno také během těhotenství, v případě ošetření velmi tmavých fototypů (Fitzpatrick IV – VI), při diabetu, při onemocnění imunitního systému, při užívaní některých léků a při sklonu k vzniku keloidních jizev. Riziko vzniku hypopigmentací (bílých míst) po ošetření, které přetrvávají déle než několik měsíců je nižší než 1%. Prevencí jejich vzniku je řádné dodržování domácí péče o ošetřenou oblast.

Bohužel ne. Černý inkoust a tmavé barvy se odstraňují obecně nejlépe. Červená, oranžová, růžová a teplejší barvy jako je např. hnědá reagují nejlépe na KTP laser o vlnové délce 532 nm, který je součástí laseru Pastelle. Fialová a žlutá jsou variabilní, ale obvykle je lze po určitém počtu ošetření výrazně zredukovat. Od ledna 2015 jsme schopni mnohem úspěšněji odstranit také zelené a světle modré odstíny, díky použití hlavic o speciálních vlnových délkách 585 nm a 660 nm. Bílý inkoust a velmi světlé, pleťové odstíny, jsou pro lasery velmi problematické, ale jejich viditelnost na pokožce po odstranění okolních tmavě vytetovaných barev bývá zanedbatelná. Pokud však problematičtější barevné odstíny nebyly tetovány do velké hloubky (jedná se o stínování či výplňové plochy), je možné je v některých případech i kompletně doodstranit následným použitím dalších laserů, kterými rovněž disponujeme. Tyto lasery je však možné použít však až po kompletní redukci červených, černých s ostatních barevných odstínů šetrným, depigmentačním laserem Pastelle při kombinaci několika vlnových délek, ale pojí se s nimi vyšší rizika vzniku nežádoucích účinků.

Ošetřenou oblast je nutné udržovat v čistotě a suchu. Omezení po ošetření laserem jsou podobná, jako po aplikaci nového tetování. Do odhojení ošetřené oblasti, k čemuž dochází obvykle za cca 1 – 2 týdny, je tedy možné se pouze sprchovat, nekoupat se, místo přemazávat a přelepovat. Po určitou dobu je také zapotřebí se vyhýbat UV záření. V opačném případě by se mohly na daném místě vytvořit pigmentové změny. Detailní instrukce Vám budou sděleny během ošetření.

Ošetření je vhodné opakovat pro nejlepší možné výsledky s rozestupem alespoň 4 – 8 týdnů. Teoreticky je možné další ošetření podstoupit již po odhojení ošetřené oblasti, ale v tomto případě bývá zapotřebí absolvovat celkově více ošetření, než při ošetřování s delšími rozestupy a pokožka se může také hůře hojit.

První úbytky tetovacího pigmentu lze pozorovat obvykle do týdne. Laserem rozbité částečky tetovací barvy jsou však z pokožky vyplavovány ještě mnohem déle, a proto lze kompletní výsledek každého absolvovaného laserového ošetření relevantně zhodnotit nejdříve až s odstupem alespoň 1 – 2 měsíců.

Dřívější metody odstranění tetování, jakými byly např. výbrus (dermabraze) či vyříznutí (excize), nedokázaly tetování odstranit kompletně nebo po sobě zanechávaly výraznou jizvu. S technickým pokrokem se vyvíjely i lasery určené k odstranění tetování a čím kratší pulz laser produkuje, tím lepší a k pokožce šetrnějších výsledků lze dosáhnout, protože kratší působení pulzu znamená menší tepelné působení na pokožku. Nejkratší pulzy vysílají lékařské Q-switched Nd: YAG lasery s certifikací FDA. Jedná se o tzv. aktivní Q-switched lasery, což jsou velké vertikální přístroje na kolečkách, ne nekvalitní menší čínské přístroje bez koleček, které patří do kategorie pasivních Q-switched laserů). Laser na odstranění tetování funguje na fotomechanickém principu, tzn., že laserový paprsek zasáhne pouze daný pigment (dle použité vlnové délky) a následně rozbije větší částečky takto zasaženého tetovacího pigmentu na menší, a proto mohou být následně tělem, tedy přesněji makrofágy (buňky, které z těla odstraňují veškeré nečistoty, mrtvé buňky atd.) z pokožky snáze odstraněny.

Laser je možné aplikovat obvykle nejdříve po 6 – 8 týdnech od zhotovení tetováže.

× Poradíme Vám