fbpx

Odstranění tetování laserem a imunitní systém

Mnoho lidí si neuvědomuje, že imunitní systém hraje velkou roli v celkovém procesu odstranění tetování laserem. Laser rozstřeluje tetovací inkoust na menší části, které jsou následně přirozeně odstraněny imunitním systémem. To znamená, že nejen kvalita laseru, ale zároveň i kvalita imunitního systému hraje nedílnou roli v procesu laserového odstranění tetování, a proto je zapotřebí, aby byl imunitní systém zákazníka v době laserového zákroku v co nejlepším stavu. Níže uvádíme několik tipů pro posílení imunitního systému před procedurou odstranění tetování:

1) Dostatek spánku: Studie potvrzují, že dostatek spánku je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit imunitní systém organismu. Lidské tělo vyžaduje v průměru 7 – 8 hodin spánku za noc. Zatímco spíme, naše tělo regeneruje, což je důležité, pokud plánujete jakýkoliv zákrok. Než půjdete na laserové odstranění tetování, doporučujeme si dopřát maximální odpočinek.
2) Vitamíny: Denní konzumace vitamínů rovněž pomáhá při podpoře imunitního systému. Jedná se zejména o vitamín C, D, B6, zinek a přípravky s beta glukany. V týdnech před zákrokem doporučujeme zvýšit konzumaci těchto vitamínů, jelikož udržují imunitní systém ve správném stavu. Cílem je, aby byl imunitní systém silný a tím se zlepšil a urychlil jak světlání tetováže, tak proces hojení po ošetření.
3) Vyvážená strava: Jeden z nejlepších způsobů, jak posílit imunitní systém je konzumace vyvážené stravy bohaté především na syrovou zeleninu a ovoce. Snažte se proto maximálně omezit příjem živočišných bílkovin, lepku a bílého cukru.

 4) Omezení kouření: Kouření snižuje činnost imunitního systému, tělo je více náchylné k onemocnění a rovněž jsou zpomaleny veškeré hojivé procesy. Pokud jste někdy zvažovali přestat s kouřením, je vhodné s tím začít již několik týdnů před odstraněním tetování laserem. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme, aby se klient snažil maximálně omezit kouření v době před zákrokem.

5) Dostatečný pitný režim: Voda je nezbytná pro zdraví našeho těla. U laserového odstranění tetování hraje voda důležitou roli při obnově pokožky a je rovněž jedním z nejlepších způsobů, jak zbavit tělo nečistot, protože podporuje činnost lymfatického systému. Doporučujeme proto zvýšit pitný režim jak před, tak po ošetření.

5/5 - (1 vote)
Může být pro vás zajímavé  FAQ: odstranění tetování laserem
Sdílejte informace o odstranění tetování.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Linkdinu
Máte dotaz?
>

nezávazná konzultace

Objednat se

Pro přesnou kalkulaci odstranění tetování laserem nám prosím zašlete Vaší fotografii pomocí tohoto kontaktního formuláře s přiloženým metrem a stářím Vašeho tetování. Do 48 hodin Vám zašleme konečnou cenovou nabídku přesně pro Vás.
× Poradíme Vám