fbpx

FAQ: odstranění tetování laserem

Nepovedené tetování? Přešlap z mládí, který vás už nijak nevystihuje a stydíte se za něj? Moderní technologie nám již umožňuje nechtěné obrázky pod kůží odstranit. Co vás ohledně samotného procesu zajímá nejvíce? Připravili jsme pro vás FAQ o odstranění tetování laserem – souhrn odpovědí na často kladené otázky.

Nepovedené tetování? Přešlap z mládí, který vás už nijak nevystihuje a stydíte se za něj? Moderní technologie nám již umožňuje nechtěné obrázky pod kůží odstranit.

Co vás ohledně samotného procesu zajímá nejvíce? Připravili jsme pro vás FAQ o odstranění tetování laserem – souhrn odpovědí na často kladené otázky.

Je lepší nechat si tetování odstranit laserem nebo chirurgicky?

Estetická medicína a kosmetologie nabízí hned několik metod pro řešení tohoto problému. Chirurgické odstranění neboli excize je právě jednou z nich. Spočívá v odstranění tenké vrchní vrstvy pokožky a vyříznutí tetování skalpelem. Zákrok se provádí v lokální anestezii pro neutralizaci bolesti. Jeho hlavní nevýhodu představují nevzhledné pozákrokové jizvy a skvrny. Obzvlášť patrné jsou pak při odstraňování rozsáhlejších tetování.

Odstranění tetování laserem je považováno za pokročilejší metodu a obdobné následky nezanechává. Riziko vzniku jizev a popálenin je minimální a doba hojení ošetřené pokožky je výrazně rychlejší. Právě z tohoto důvodu mu většina klientů dává přednost. 

Estetická medicína a kosmetologie nabízí hned několik metod pro řešení tohoto problému. Chirurgické odstranění neboli excize je právě jednou z nich.

Spočívá v odstranění tenké vrchní vrstvy pokožky a vyříznutí tetování skalpelem. Zákrok se provádí v lokální anestezii pro neutralizaci bolesti.

Může být pro vás zajímavé  Odstranění tetování - mýty a fámy, které o tomto zákroku kolují

Jeho hlavní nevýhodu představují nevzhledné pozákrokové jizvy a skvrny. Obzvlášť patrné jsou pak při odstraňování rozsáhlejších tetování.

Odstranění tetování laserem je považováno za pokročilejší metodu a obdobné následky nezanechává.

Riziko vzniku jizev a popálenin je minimální a doba hojení ošetřené pokožky je výrazně rychlejší. Právě z tohoto důvodu mu většina klientů dává přednost. 

Jak probíhá odstranění tetování laserem a jaké jsou jeho fáze?

Pigmenty vytetovaného motivu se nachází v několika vrstvách pokožky, laser je musí v rámci opakovaných sezení odloučit postupně. Jeho paprsek rozpozná pigment tetovacího barviva a rozbije jej na mikročástice. Ty tělo následně vstřebá a odplaví lymfatickým systémem nebo odloučí ve formě strupů. V průběhu zákroku je ošetřovaná pokožka znecitlivována bezkontaktní chladící hlavici, aby klient nepocitoval žádnou bolest. V některých případech je rovněž možné na oblast před ošetřením aplikovat anestetizující krém.

V jednotlivých fázích lze pozorovat postupné blednutí pigmentu. Kolik zákroků bude nezbytné podstoupit pro úplné odstranění tetování záleží na mnoha faktorech, jako jsou:

Odstranění barevného tetování bývá komplikovanější, ale i s tím si na naší klinice dokážeme poradit. Podrobnosti s vámi rádi probereme na konzultaci

Jsou nějaké věci či činnosti, kterým je potřeba se před zákrokem vyhnout?

Předtím, než lékař přistoupí k samotnému odstraněním tetování laserem, zjistí při osobní konzultaci, zda neexistují případné kontraindikace. Těmi jsou například:

S přípravou začněte zhruba 4 týdny před zákrokem. Vyhýbejte se návštěvě solária a opalování na přímém slunci. Rovněž 2-4 týdny před zákrokem neužívejte fotosenzibilizátory a kosmetiku s obsahem přírodních olejů z bergamotu, petržele a citrusů.

Jak probíhá rekonvalescence po odstranění tetování laserem a jaká je následná péče?

Bezprostředně po zákroku se na ošetřované pokožce může objevit:

Jak úspěšné je odstranění tetování laserem? Diskuze, zpětná vazba klientů a galerie se srovnáním před/po v mnohém napoví. Takových výsledků můžete dosáhnout také!

Je možné absolvovat odstranění tetování v těhotenství?

Vzhledem k tomu, že rozmělněné částečky pigmentu jsou z těla odplavovány lymfou, nedoporučuje se tento zákrok podstupovat během těhotenství ani v období kojení.

Může odstranění tetování hradit zdravotní pojišťovna?

Zdravotní pojišťovny hradí léčebně-preventivní výkony. Odstranění tetování laserem do této kategorie nespadá.

Prosím nepleťte si tento estetický zákrok s odstraněním tzv. traumatické tetování (nejčastěji jde o škváru zadřenou do pokožky). V tomto případě je odstranění tetováže zdravotní pojišťovnou hrazeno. K zákroku se nicméně nepoužívá laser, ale sterilní kartáček, popřípadě hrotnatý skalpel. 

Je lepší nechat si tetování odstranit laserem nebo zvolit tzv. cover up?

To je velmi individuální. Pokud vám přítomnost tetování nevadí a nebo nepřekáží, pak je (obzvlášť menší motivy) možné jednoduše překrýt novým, se kterým budete spokojeni. Staré tetování lze také za pomocí laseru zesvětlit do takové míry, aby překrytí novým motivem bylo snazší a estetické. Třetí možností je obrnit se trpělivostí a zákroky laserem opakovat do té doby, dokud tetování zcela nezmizí. Vše záleží pouze na vašich cílech. 

To je velmi individuální. Pokud vám přítomnost tetování nevadí a nebo nepřekáží, pak je (obzvlášť menší motivy) možné jednoduše překrýt novým, se kterým budete spokojeni.

Staré tetování lze také za pomocí laseru zesvětlit do takové míry, aby překrytí novým motivem bylo snazší a estetické.

Třetí možností je obrnit se trpělivostí a zákroky laserem opakovat do té doby, dokud tetování zcela nezmizí. Vše záleží pouze na vašich cílech. 

Může být pro vás zajímavé  Odstranění tetování laserem a imunitní systém

Přijďte se osobně seznámit s naším špičkovým laserem na odstranění tetování. Patří k těm nejlepším, které v ČR najdete

Sdílejte informace o odstranění tetování.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Linkdinu
Máte dotaz?
>

nezávazná konzultace

Objednat se

Pro přesnou kalkulaci odstranění tetování laserem nám prosím zašlete Vaší fotografii pomocí tohoto kontaktního formuláře s přiloženým metrem a stářím Vašeho tetování. Do 48 hodin Vám zašleme konečnou cenovou nabídku přesně pro Vás.

nezávazná konzultace

Objednat se

Pro přesnou kalkulaci odstranění tetování laserem nám prosím zašlete Vaší fotografii pomocí tohoto kontaktního formuláře s přiloženým metrem a stářím Vašeho tetování. Do 48 hodin Vám zašleme konečnou cenovou nabídku přesně pro Vás.
× Poradíme Vám